Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

На Запоріжжі до 2020 року планують збільшити площі під виноградом до 1300 га

На Запоріжжі до 2020 року планують збільшити площі під виноградом до 1300 га

Згідно з Регіональною програмою розвитку, виробництво винограду на Запоріжжі виросте з 6,8 тис. тонн у 2015 році до 11,4 тис. тонн у 2020 році. При цьому площі винограду за цей період збільшаться з 600 га до 1300 га.

А у 2025 році – до 2500 га. Про це повідомив  Володимир Ласкавий, представник сектора виноградарства Інституту олійних культур.

Збільшення виробництва винограду в Запорізькій області прогнозується не тільки за рахунок розширення площі насаджень, а й за рахунок перебудови сортової структури, пише Український проект бізнес розвитку плодоовочівництва.

Володимир Ласкавий рекомендував до вирощування в Запорізькій області сорти винограду з підвищеною морозостійкістю на південних і південно-західних схилах.

При цьому Бердянський район названий найсприятливішим районом для винограду в Запорізькій області.

У 2015 році в Запорізькій області було зібрано 6,8 тис. тонн винограду. А до 2025 року цей показник може скласти 34,2 тис. тонн, підкреслив Володимир Ласкавий.

«Дощова осінь 2015 року та раннє похолодання негативно позначилися на врожаї винограду 2016 року, оскільки виноградна лоза не змогла накопичити достатню кількість цукру, – зазначив Володимир Ласкавий. – У результаті цього морозостійкість винограду знизилася, а морози в січні 2016 року досягали -21°C. Погіршили ситуацію дощі в травні-червні, які перешкоджали гарному запиленню винограду».

Щоправда, за його словами, окремі сорти, наприклад, Аркадія і Лівія, показали гарні результати запилення.

Довідка

У 1990 році площі під виноградом в Запорізькій області становили 2,2 тис. га. Сьогодні з 600 га половину займає виноград у господарствах населення і половина припадає на сільськогосподарські підприємства.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали