Овочі-Ягоди-Сад

На вирощуванні топінамбуру обіцяють прибуток 70-90 тис. грн/га

На вирощуванні топінамбуру обіцяють прибуток  70-90 тис. грн/га

Стебло топінамбура переробляють на біопаливо, а підземну частину використовують у їжу та на корм, таким чином прибуток з 1 га культури може становити 70-90 тис. грн. Про це говорилося на семінарі «Топінамбур – нове відкриття давно відомої культури» в СФГ «Дворище», що розташоване в Люблинецькій територіальній громаді  на Волині.

Про це повідомляють в управлінні агропромрозвитку Волинської ОДА.

За словами Сергія Кошарука, представника асоціації «Енергоефективні міста України», перевага топінамбура перед іншими енергетичними рослинами полягає у тому, що можна швидко отримати прибуток при виготовленні біопалива, адже його стебло виростає всього за рік.

Планувалося, що у тих громадах, де буде вирощуватися топінамбур, зможуть верхню частину стебла використовувати як біопаливо, що дасть можливість покращувати послугу теплопостачання в громаді. Нижню частину даної культури, можна реалізовувати Центру екологічної енергії «Топінамбур» за хорошою ціною.

Вирощуючи топінамбур з 1 гектару можна отримати 70-90 тис. грн прибутку.

Директор ТОВ «Центр екологічної енергії «Топінамбур» Василь Степюк розповів, що його підприємство вже 8 років займається вирощуванням топінамбура та готове купувати нижню частину даної культури.

З подрібненого сухого стебла підприємство виробляє брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, для опалення приватних осель.

Топінамбур добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо. Сухі стебла топінамбура збирає кормозбиральний комбайн.

Гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, а й як підстилку для тварин і птиці. Такі добрива не закислюють ґрунт та швидко розкладаються.

Читайте також: Собівартість пелет з топінамбура вдвічі нижча, ніж з дерева