На полі волинського фермера запровадили карантин через рак картоплі
З 19 жовтня карантинний режим через рак картоплі Synchytrium endobioticum запроваджено на площі 7 гектарів у селі Борохів Луцького району.
Про це повідомляють у головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області.
«Регульований шкідливий організм був виявлений у господарстві одного з фізичних осіб-підприємців, що розташоване на території села Борохів. Це підтверджується висновком фітосанітарної експертизи № ФЛ-13/002926 від 13 жовтня цього року», – йдеться у повідомленні.
Також уточнюється, що ця грибна хвороба була в Україні була вперше виявлена у 1935 році на присадибній ділянці в місті Славута Хмельницької області.
Одним із основних шляхів поширення хвороби є занесення інфекції із зараженими бульбами, або бульбами стійких сортів насіннєвої картоплі, що несуть на своїй поверхні частки інфікованого ґрунту та з іншим рослинним матеріалом (цибулинами, коренеплодами, саджанцями та розсадою), вирощеним на зараженій ділянці.
Характернішою ознакою захворювання є утворення наростів на бульбах, столонах, кореневій шийці, рідше – на стеблах, листках і квітках.
Локалізація та ліквідація раку картоплі здійснюються передусім агротехнічними заходами, а це:
– використання здорового садивного чи сортового матеріалу картоплі;
– вирощування сортів картоплі, стійких до патотипу S. endobioticum, який виявлено на зараженій земельній ділянці (полі);
– здійснення не рідше ніж один раз на п’ять років сортозаміни на відповідній земельній ділянці (полі) сортами картоплі, стійкими до S. endobioticum;
– промивання бульб перед висаджуванням слаболужним розчином у випадку вирощування на присадибних земельних ділянках та земельних ділянках (полях);
– дотримання сівозміни (вирощування зернових, зернобобових, технічних та інших культур за винятком пасльонових);
– недопущення залуження земельних ділянок (полів) та вирощування багаторічних трав, що консервують вогнища хвороби;
– внесення органічних добрив.
Читайте також: Фермер розповів про схему захисту картоплі