Овочі-Ягоди-Сад

На Херсонщині виводять кавуни, що не бояться ультрафіолету

На Херсонщині виводять кавуни, що не бояться ультрафіолету

На Південній дослідній станції, що на Херсонщині, взялися виводити новий сорт кавунів, стійкий до ультрафіолетового опромінення, яке останніми роками зросло мало не удвічі.

Про це повідомляє «Новий день»

«Спектр сонячного світла нині до половини складає жорстке ультрафіолетове опромінення. Ще кілька років тому воно дорівнювало п’яти одиницям шкали, а зараз від семи до десяти одиниць, і має тенденцію до подальшого зростання – це вже як у пустелі. Причому дуже висока кількість ультрафіолету руйнує хлорофіл у рослинах, пригнічуючи їх розвиток, — пояснює директор Південної дослідної станції, кандидат сільськогосподарських наук Володимир Лимар. – Отже, аграріям необхідний такий сорт кавунів, який мав би більшу стійкість до впливу ультрафіолету, але не втрачав би своїх споживчих якостей» 

Для експериментів у цьому напрямку ми вже відібрали зразки понад двох десятків сортів. І почали досліджувати, як на них впливають підвищені дози ультрафіолету.

Процес досліджень  досить довгий, і триватиме не менше п’яти років.

Проте селекціонери Південної дослідної станції мають значний досвід з розробки нових сортів та високопродуктивних гібридів баштанних культур, максимально адаптованих до тих же кліматичних змін і тривалих посух. Кожні п’ять років вони представляють від 5 до 10 перспективних сортів кавунів, динь, гарбузів.

Читайте також: Кавуни насправді походили з північного сходу Африки