На Херсонщині білий американський метелик пошкодив 3 тис. га садів
Через масове нашестя білого американського метелика, в Херсонській області пошкоджені сади на площі 3 тис. гектарів. Через це в області запровадили карантинні зони.
Про це повідомляє Суспільне.Херсон.
За словами Макргарити Степанової, виконувачки обов`язків директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації, садівники та виробники ягід відстежують ситуацію та проводять обробки.
«У нас є два підприємства, які працюють на території Херсонської області. Вони виробляють біологічні препарати, які можуть боротися із цим метеликом, із цією гусінню, – сказала вона. – І ми маємо, якщо брати первинний обробіток, то ті гілочки, які пошкоджені невеличкими, скажемо так, такими локальними моментами, то ми можемо їх обрізати. Якщо вже дерево повністю засмічене цими метеликами, безумовно, треба обробляти. Але на самому початку той, хто займається промисловим виробництвом садів, і ягід, і плодів, то, безумовно, відстежує ситуацію і проводить такі обробки».
Оксана Рудь, заступниця начальника відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки пояснила, що процес появи гусені циклічний, за 7 років вона повертається на місця колишнього харчування.
«Погодні кліматичні умови цього року сприяли більшому розвитку генерації, більшому поколінню, тому вони змогли у нас харчуватися і заподіяти таку шкоду. У кожному районі області запроваджений карантинний режим через американського білого метелика. Великий спалах був минулого року у місті Скадовськ. Там важка ситуація і карантинний режим запроваджений на 812 га», – сказала Оксана Рудь.
За словами Іван Мойсеінка, завідувача кафедри ботаніки Херсонського державного університету, шкідник не вбиває, але значно послаблює дерева. Рослини виживуть, навіть якщо всі крони об’їдені. Проте дерева вони входять у зиму ослаблені. Вони не змогли накопичити необхідну кількість речовин. Можливо, вони будуть більш уразливі до хвороб та морозів.
Читайте також: На Херсонщині запроваджено карантинний режим по американському білому метелику