Овочі-Ягоди-Сад

На Дніпропетровщині несподівано зростають площі під картоплею

На Дніпропетровщині несподівано зростають площі під картоплею

На Дніпропетровщині зростають площі під картоплею на поливі. Тоді як в інших регіонах площі під картоплею у промислових виробників зменшуються, у на присадибних ділянках – зростають.

Про це під час семінару  Solana і BASF, що відбувся в Києві, розповів провідний технолог насіннєвої компанії Олексій Олабін, пишуть у спільноті «Скажений картопляр» у Фейсбук. 

«Підводячи підсумки сезону-2022, технолог Solana нагадав, що промисловими картоплярськими підприємствами було скорочено виробничі площі на 36% і розширено площі в домогосподарствах, – йдеться у повідомленні. – Змінилася і сама географія вирощування культури. Так, Україна втратила Херсонщину, яка хоча й не була лідером у картоплярстві, проте забезпечувала ранньою картоплею всю державу ще й непогано експортувала. Її місце залишається вакантним. А от Дніпропетровщина активно нарощує виробничі площі, які до того ж забезпечені зрошенням, що дозволяє уникати кліматичних проблем і демонструвати гарні врожаї та гідну якість продукту».

За підрахунками Олексія Олабіна, потреба в картоплі в сезоні-2023 року за найоптимістичнішим сценарієм становитиме 2,78 млн тонн. Із цієї кількості потреби міського населення  (70%) – 1,94 млн тонн. 

За даними Мінагрополітики, у сезоні-2022 Україна зібрала 11,9 млн тонн.

Читайте також: Професійні картоплярі скорочують площі