Овочі-Ягоди-Сад

Мульчування пристовбурних смуг в інтенсивних садах і ягідниках значно пригнічує ріст бур’янів

Мульчування пристовбурних смуг в інтенсивних садах і ягідниках значно пригнічує ріст бур’янів

Одним із способів утримання ґрунту в пристовбурних смугах є його мульчування шаром сипкого органічного матеріалу.

Головними недоліками цього методу є небезпека пошкодження дерев гризунами та підвищення кислотності ґрунту. Втім, результати численних досліджень щодо мульчування пристовбурних смуг в інтенсивних садах свідчать, що такий спосіб покращує структуру і вологозабезпеченість ґрунту, значно пригнічує ріст бур’янів і підвищує ростову активність дерев.

Також шар мульчі згладжує добові та сезонні коливання температури в ґрунті, підсилює мікробіологічні процеси і зберігає гумус. Своєю чергою це сприяє галуженню коренів, особливо у верхніх, глибиною до 0,4 м, шарах ґрунту.

Урожайність і товарна якість плодів у садах із таким утриманням пристовбурної смуги вища, ніж там, де застосовується гербіцидний пар.

Укриття мульчею прикущових зон у ягідниках, маточниках та розсадниках теж дає позитивний ефект.

Мульчею може слугувати тирса, подрібнена солома та трава, перегній, торф, відпрацьований грибний субстрат або їхні суміші.

В інтенсивному саду для формування під деревами смуги завтовшки 10-15 см та завширшки 1-1,2 м витрачається 250-300 куб. м/га мульчі.

Мульчматеріал у пристовбурові смуги слід досипати кожні 2-3 роки. Для цього підійде мульчувач МСТ-1, який створено в Інституті садівництва. Його також можна використовувати для мульчування прикущових зон у ягідниках і маточниках клонових підщеп.

Продуктивність агрегату– 0,6-0,7 га/год, за один прохід він обробляє один ряд. Рекомендована швидкість руху мульчувала – до 5 км/год.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!