Овочі-Ягоди-Сад

Молдова на порозі картопляної кризи

У 2019 р до рекордно низького значення скоротилися площі обробітку картоплі в Молдові – до 19 тис. га. Через це країна може стати повністю залежною від його імпорту в майбутньому.

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».  

Виробництво картоплі в країні скорочувалося не один рік. Аналітики давно вже відзначали, що картопляри щорічно зменшують площі під цією культурою на 1-2 тис га. У 2019 р загальні ці площі скоротилися до критичної позначки, а зібраного врожаю вистачить на забезпечення 60-70% від внутрішнього споживання.

Негативна динаміка у виробництві привела до зростання цін на цей овоч на внутрішньому ринку та  інтенсивного імпорту.

Уже взимку 2018 р ситуація в секторі виробництва картоплі в Молдові була складною. За 1,5 місяці ціни на нього зросли на рекордні 40%. 

Здавалося б, через зростання цін картопляри повинні були збільшити площі обробітку під цим овочем навесні, але цього не відбулося.

Замість того, щоб виділяти гроші фермерам на закупівлю посівного матеріалу або зрошення, влада запустила механізм лібералізації внутрішнього ринку.

Національне агентство з безпеки харчових продуктів ANSA і Мінсільгосп Молдови змінили вимоги до імпорту картоплі, дозволивши ввозити в країну пошкоджений хворобами або схильний до процесів гниття.

Влада порахувала, що ввезення овоча низької якості, але з більш низькою ціною, завадить зростанню цін на внутрішньому ринку, але при цьому не підвищить фітосанітарні ризики в цьому секторі сільськогосподарського виробництва.

У підсумку за два місяці з 130 партій, ввезених в державу, в 116 виявили патогени. Аналітики не виключають, що дрібну картоплю, закуплену в інших країнах, картоплярі висадять навесні в грунт, а, значить, урожай, зібраний в 2020 р, буде ще меншим, ніж у минулому.

Поки що споживачі у виграші, вони купують дешеву картоплю в супермаркетах. Середня ціна на неї в серпні становила – $0,3-0,4 за кг.

Читайте також:Наступного року може бути перевиробництво картоплі в Європі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!