Овочі-Ягоди-Сад

Метаболічні препарати знищують 80% шкідника саду на 10-ту добу

Метаболічні препарати знищують 80% шкідника саду на 10-ту добу

На перехідному етапі до органічного виробництва підвищити імунітет рослини в саду ранньою весною можна обробкою метаболічними препаратами.

Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Людмила Білявська, докторка біологічних наук, завідувачка відділу загальної та ґрунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України.

«Їх можна застосовувати одночасно з мідним купоросом, – каже експертка. – Далі можна робити обробки на початку цвітіння, впродовж і після нього, а також після збору урожаю, щоб очистити дерева від інфекції».

Фахівчиня наводить приклад застосування біопрепаратів із власної практики в господарствах.

«Червець часто плутають з грибними захворюваннями, – розповідає вона. – Він може розвиватись як в саду, так і у теплиці, і щоб його подолати, треба застосовувати метаболічні препарати з інсектицидною дією, поєднуючи їх з препаратами для покращення живлення».

В результаті, за її словами, на десяту добу гинуть 80% шкідників. Аналогічний принцип боротьби і з зеленою яблуневою попелицею та американським білим метеликом. Ефективність застосування на десяту добу – 79%.

Читайте також: Смуги квітів та хижі комахи економлять пестициди в садах