Механічне обрізування потребує додаткових робіт
Невдале механічне обрізування трапляється через відмову від додаткового корекційного обрізування, яке відрізняється від звичайного обрізування. Також потрібне підрізування коренів та хімічне проріджування зав’язі.
Про це йдеться в інтерв’ю Анни Сахончик, консультантки з вирощування яблуні та груші в журналі «Садівництво по-українськи».
«Садівники не проводять після нього додаткову корекційне обрізування або роблять це неправильно. У багатьох господарствах ми бачимо, що після «контурника» йдуть люди й виконують ті самі прийоми, що і за звичайного обрізування. Звертаю увагу, що це зовсім інший вид обрізування, і ми ні в якому разі не поєднуємо з механічним обрізуванням те, що застосовуємо за звичайному ручному», – навела вона приклад невдалого застосування механічного обрізування.
Консультантка нагадала, що дуже часто фермери забувають про підрізування коріння і, відповідно, не підлаштовують правильно хімічне прорідження.
«Тому дуже важливо засвоїти: або робіть механічне обрізування правильно й використовуйте всі потрібні методи, або не робіть його взагалі, тому що результат буде тільки гіршим», – закликала консультантка.
Читайте також: Механічне обрізування яблунь дає ефект у комплексі