Овочі-Ягоди-Сад

Механічне обрізування дає більшу врожайність плодової стіни саду

У правильно організованих садах при механічному обрізуванні плодоношення більше, ніж у аналогічних садах із ручним обрізуванням.

Про це повідомляє Sadyogrody.

З ростом вартості праці, зменшенням крон дерев та відстані між ними актуальною стає так звана плодоносна стіна. Вона формується механічною обрізкою дерев з наступною легкою ручною корекцією, яка займає не більше 50% часу, який би потребувався при повністю ручному обрізуванні.

Сад із плодоносною стіною характеризується щільним розташуванням рядів – інакше не буде високого врожаю. Дерева в ряду повинні розташовуватися через 0,8 м. 

Дуже важливою умовою є розташування рядів дерев у напрямку північ-південь або з невеликим відхиленням від цього напрямку. Інакше сторона рядків, спрямована на північ, буде занадто затіненою, що призведе до значного зниження врожаю та гіршого розміру та забарвлення плодів. 

Як наслідок, у садах із рядами у напрямку схід – захід механічне різання не рекомендується. До речі, традиційно вирощені сади також дають врожаї на 15-20% вищі, коли ряди орієнтовані у напрямку південь-північ.

Висота дерев не повинна перевищувати ширину міжряддя. Також важливо, щоб плодоносна стінка була досить «відкритою» і пухкою.

Товщина крон також не може бути надто високою. 

Оскільки механічне зрізання стимулює цвітіння та формування плодів, часто потрібно сильніше проріджування. З тих же причин при корекції вручну важливо не залишати занадто багато зав’язі, оскільки це знижує якість плодів.

Читайте також:Для продажу в торговельні мережі та на експорт треба від 20 га саду, – експертка

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!