Мармуровий клоп розповсюджується по країнам «автостопом»
Зміна клімату посприяла стрімкому розмноженню та заселенню території України коричневим мармуровим клопом, який є поліфагом та шкодить безлічі плодових, польових та овочевих культур. Стрімким поширенням шкідник також завдячує автомобілям та контейнерам з посадковим матеріалом, рослинною продукцією, дерев’яним пакувальним матеріалом.
Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».
Батьківщиною та природним ареалом клопа є країни Південно-Східної Азії, включаючи Китай, Японію, країни Корейського півострова, Тайвань і В’єтнам.
«2018-й вважається роком, коли клопа було виявлено вперше на території України. Сьогодні, за спостереженнями фахівців, цього карантинного шкідника вже помічено у різних регіонах країни, – відзначає Інна Гуляєва, доцент кафедри захисту, генетики і селекції рослин Одеського державного аграрного університету. – Скоріш за все, клоп мігрував через теплі зими протягом останніх п’яти років, відсутність низьких температур повітря взимку та порушення вимог зовнішнього карантину.
Клоп дошкуляє не лише сільськогосподарським угіддям, але й власникам приватних домівок, оскільки обирає їх місцями зимівлі. Стрімким поширенням шкідник також завдячує автомобілям та контейнерам з посадковим матеріалом, рослинною продукцією, дерев’яним пакувальним матеріалом. «Автостопом» він мігрує на інші території, безперешкодно долаючи кордони. Самостійно долає від 2 до 5 км. На новому місці він успішно акліматизується завдяки відсутності ентомофагів.
Нещодавно небезпечного поліфага додали до «Єдиного Переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та до переліку регульованих шкідливих організмів списку А1.
Читайте також: Проти мармурового клопа традиційні інсектициди неефективні