Овочі-Ягоди-Сад

Lycorma delicatula може загрожувати садовим культурам

Lycorma delicatula — шкідник садових культур з родини Fulgoridae родом з Азії, у 2014 році вперше помічений в США, у наступні роки поширився на чотири штати. Потрапивши до Європи, може спричиняти значну шкоду винограду, фруктовим деревам, таким як яблуня, слива та груша, а також декоративним та лісовим деревам, в т.ч. кизилу, горіхам.

Про це повідомляє SadyOgrody.

Видання зазначає, що в шкідник фіксується в Китаї, а також в Японії, Кореї, Тайвані та В’єтнамі. У 2014 році його вперше знайшли у США (штат Пенсильванія). У наступні роки його було зафіксовано в штатах Делавер, Нью-Джерсі, Нью-Йорк та Вірджинія, де це завдає значної економічної шкоди.

У країнах Європейського Союзу цей шкідник не підлягає контролю.

L. delicatula — це багатофаз, який заражає деревні рослини, господарями можуть бути й  деякі трав’янисті рослини, наприклад соя.

Німфи зустрічаються на гілках, а дорослі особини переважно на стовбурах дерев. Вони харчуються рослинним соком. В результаті живлення на гілках і стовбурах утворюються рани, з яких витікає сік рослин, що приваблює інших комах (мурах, бджіл, ос та шершнів). Особи L. delicatula виробляють солодкі виділення. З часом листя і навіть цілі рослини гинуть. На стовбурах дерев є  відкладення яєць розміром кілька сантиметрів, іноді зібрані у більші скупчення, вкриті воскоподібними виділеннями жовто-коричневого кольору.

Цей вид може проникнути в Європу з рослинами видів-господарів та деревиною. Яєчні відкладення можна знайти на різних предметах, включаючи упаковку рослинної продукції. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!