Овочі-Ягоди-Сад

Личинок хруща на винограднику знищують аміачною водою

Личинок хруща на винограднику знищують аміачною водою. Під час закладання виноградника можна провести передсадивну обробку щеп абсорбентами на основі полімерних з’єднань калію. А мульчування  ґрунту подрібненою соломою, корою, тирсою перешкоджає проникненню жука у ґрунт для яйцекладки.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Добрий ефект дає внесення в ґрунт ділянки, на якій планують закладати розсадник чи виноградник, 20%-го розчину аміачної води з розрахунку 2000 л/га. Розчин слід вносити на глибину 20 см. Затруєння ґрунту аміачною водою забезпечує загибель 90% личинок хрущів», – зазначає  Людмила Баранець, канд. с.-г. наук, провідний науковий співробітник лабораторії фітопатології та захисту рослин ННЦ «ІВіВ ім. В. Е. Таїрова».

Затруювати ґрунт слід у травні, коли личинки хрущів перебувають у його верхньому вологому шарі, пізніше, за пересихання ґрунту, шкідник переміщається на глибину 50–80 см, і внесення аміачної води перестає бути дієвим. 

«Поширеним способом захисту серед садівників є внесення навесні аміачної води, або аміаку (нашатирного спирту) з розрахунку 10–15 мл на 10 л води (іноді пишуть про більш високі концентрації, але краще не перевищувати норму) як захист від личинок хрущів та добрива, адже нашатирний спирт містить азотисті сполуки, які легко доступні для рослин», – уточнює дослідниця.  

У цей самий період, коли личинки хрущів перебувають у верхньому шарі ґрунту, за потреби можна застосувати метод сильного зволоження ґрунту. Тоді личинки вийдуть на поверхню й більшістю загинуть. 

Під час закладання виноградного розсадника ефективним є передсадивна обробка щеп абсорбентами на основі полімерних з’єднань калію. До абсорбенту можна додати стимулятор коренеутворення на основі макро- та мікроелементів. Це підвищує адаптацію рослин у перший період після садіння у шкілку, стимулює ріст і розвиток саджанців.

«Треба регулярно перекопувати ґрунт у пристовбурних кругах. Важливо враховувати, що на початку літа личинки хруща знаходяться у вологому прикореневому шарі, а коли ґрунт пересихає йдуть на глибину 50–70 см. З екологічних методів добрий ефект дає мульчування ґрунту подрібненою соломою, корою, тирсою, що перешкоджає проникненню жука у ґрунт для яйцекладки», – додає Людмила Баранець.

Читайте також: Хрущів на винограді прибирають трьома способами