Овочі-Ягоди-Сад

Львівщину засаджують персиковими садами

Львівщину засаджують персиковими садами

У Львівській області набирає популярності вирощування персику. Крону персика там формують як веретено, а дерева садять щільно, щоб сад був інтенсивним.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».

Так, нині активно садять цю культуру у Мостиському районі. На 2018 рік заплановано створення саду площею 10 га. У Яворівському районі плодоносять невеликі сади площею 1-2 га. Найбільший інтенсивний сад ‒ 12 га ‒ розташовано у Городоцькому районі.

Усі сади ‒ на підщепі персик маньчжурський, із щільністю 1250-1650 дерев/га.

На Львівщині радять вирощувати пізні сорти, які починають дозрівати через тиждень після закінчення збирання сорту Ред Хейвен на півдні України.

На плоди інжирного персика ціни нині хороші, але такі сорти менш урожайні. Поясненням є менший розмір плодів: якщо у традиційних сортів їх маса сягає 200 г, то в інжирних ‒ 80-100 г. Це треба враховувати, обираючи сорт.

Прибутковість вирощування персика залежить від інтенсивності насаджень: кожне дерево, незалежно від схеми розташування в саду, здатне дати 30-50 кг плодів.

Сад, посаджений по-старому, із схемою 5х6 чи 5х7 м, фізіологічно не здатний дати високий врожай. Водночас він потребуватиме таких самих витрат на хімічний захист, що й інтенсивний.

Врожай персика в інтенсивному саду господарства «Анастасія» у 2016 року сягнув 35 тонн/га. Собівартість вирощування не перевищувала 1,2 грн/кг. На виході з господарства за плоди платили 20 грн/кг.

У фермерському господарстві «Грін Гарден» із молодого саду, що плодоносив удруге, зібрали врожай 9 тонн/га. Собівартість вирощування за такої врожайності становила 3,2 грн/кг. Ще в одному саду, де на третій рік врожай сягнув 14 тонн/га, собівартість виробництва плодів не перевищувала 2,8 грн/кг.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!