Овочі-Ягоди-Сад

Ліміт садового гранту у 10 тис. га вимагає швидкості

Ліміт садового гранту у 10 тис. га вимагає швидкості

Проєкти нових насаджень, який подається на державну грантову програму для садівників та ягідників, варто замовляти та виготовляти швидко, щоб потрапити до ліміту запланованих на 2022 та 2023 роки площ садіння, які вказані в Порядку надання грантів, а саме 10 тис. га.

На цьому наголосив Сергій Рябков, директор ДП «Проектно-технологічне бюро» ІВПіМ НААН в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».   

«Далі треба прорахувати всі складові для закладання, вибрати постачальника садивного матеріалу, шпалери та системи зрошення», – каже експерт.

Проєкт на створення насаджень плодово-ягідних культур під державні гранти практично не відрізняються від проектів, які розроблялись і розробляються відповідно до ДСТУ 4951:2008 «Насадження плодові. Проєктування. Загальні вимоги», ДСТУ 4952:2008 «Ягідні насадження. Проєктування. Загальні вимоги», ДСТУ 4955:2008 «Виноградники. Проектування. Загальні технічні вимоги», ДБН А.2.2-3:2014 та інших нормативних документів, які діють у сільськогосподарському будівництві на період випуску проекту та вимог до екологічної безпеки об’єктів.

Читайте також: Економіку проєкту саду на грант треба викласти детально