Лазерний робот бореться з бур'янами
Швейцарський стартап Caterra створює робота-прополювача Dragonfly, який автономно їздить по овочевих полях і використовує лазери для боротьби з бур’янами. Це дозволить овочівникам у майбутньому скоротити високі витрати на ручну прополювання.
Про це повідомляє Lid.ch.
На полях з органічною морквою бригади з прополювання витрачають від 80 до 350 годин на гектар, залежно від ступеня зараження бур’янами. Це не тільки дорого, але й зв’язує багато персоналу одночасно.
Інженер-механік Аурел Нефф та інженер-електрик Патрік Бартон хочуть замінити дорогу ручну прополку своїм роботом. Dragonfly важить менше 100 кілограмів і рухається завдяки електромоторам чотирьох товстих велосипедних колесах. орієнтується з GPS. Має камери для ідентифікації бур’янів і лазером, який спалює небажані рослини. Поки що апарат працює повільно, але команда інженерів постійно вдосконалює алгоритми, щоб досягти прополювання одного-двох гектарів на добу, у тому числі й вночі.
При цьому лазер може пошкодити лише 1-2% моркви.
Нині кілька машин, обладнаних камерами їздять фермерськими полями та фотографують рослини, щоб навчити штучний інтелект добре розрізняти пророслу моркву від бур’янів.
В овочевій промисловості є великий інтерес до зручного лазерного робота. Багато фермерів надають свої поля для тестування. Адже чим більше тестових ділянок доступно для фотографування, тим краще.
Читайте також: У Нідерландах створили робота для боротьби з бур’янами