Овочі-Ягоди-Сад

Кутаста плямистість огірків знищує до 100% урожаю

У місцевостях із різкими перепадами температур і тривалим зволоженням рослин фіксується повна втрата врожаю. Про це пише журнал  «Плантатор».

Хвороба зовні нагадує пероноспороз, оливкову плямистість і антракноз. Різниця пов’язана з формою,розміром плям і наявністю ексудату.

Збудником кутастої плямистості огірків є бактерія Pseudomonas syringae pv. lachrymans (Smith et Bryan) Young et al., (Gamma Proteobacteria: Pseudomonadaceae).

Бактерії здатні утворювати капсули й виживати в несприятливих умовах.

Збудники проникають у рослину через устячка і невеликі пошкодження епідермісу, спричиняючи місцевий некроз тканин, але судинами не поширюються.

Інкубаційний період триває 4–5 діб.

Бактерії перебувають на поверхні насіння або проникають під його оболонку, де здатні зберігати життєздатність більше 20 місяців. Їх діагностують також у неперегнилих рослинних рештках.

Збудник паразитує на огірках та інших рослинах родини гарбузови, найбільш сильно уражує дині, огірки.

Розвитку хвороби сприяє вирощування огірків у монокультурі, підвищена вологість повітря, крапельна волога і поєднання високої денної і зниженої нічної температури.

Для розвитку і поширення бактеріозу оптимальна температура повітря – 25–30 °С, відносна вологість повітря 90% і більше, волога на листках рослин.

Збудник переноситься повітрям, але найчастіше — водою під час поливів і руками робітників.

Часто бактеріоз на листках зустрічається разом із оливковою плямистістю (збудник Cladosporium cucumerinum Ellis & Arthur), що посилює шкідливість цього комплексу хвороб.

Для уникнення хвороби вирощують стійкі до бактеріозу гібриди, дотримуються сучасних агротехнічних заходів, дезинфікують та провітрюють конструкції теплиць.

Насіння та рослини обробляють антибактеріальними препаратами Казумін, Цидокс Про, Фітолавін.

Рослини для профілактики обробляють мікродозами сульфату міді. Обробка 0,5–0,7%-м розчином бордоської рідини затримує розвиток хвороби.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!