Кучерява фермерка поділилася досвідом успішного вирощування перцю
Як вчительці географії, що переїхала в село вдалося вирощувати тонни перцю і продавати його через Інстаграм, розповіла Катерина Олійник, засновниця бренду «Кучерява фермерка» з із села Клекотина, що на Вінниччині.
Про це вона розповіла на Всеукраїнському практичному форумі «Інтенсивне овочівництво: відкритий ґрунт», що триває У Львові.
«Ніколи не економте на насінні. Насіння закладає в собі весь досвід росту перцю з самого початку: розмір плоду, якість плоду, товщина стінки. 1000% урожаю майбутнього перцю залежить від насіння. А його вартість у сукупних витратах на сезон становить 10-15%», – наголосила фермерка.
Вона розповіла, що починали 5 років тому, тоді на 30 сотках посадили 14 тис. рослин перцю 2 гібридів (кубовидний та капі). І зараз переважна більшість рослин – гібридні. Але вирощують і сортовий перець української та македонської селекції.
За словами Катерини Олійник, щоб отримати гарний урожай, при вирощуванні розсади варто створити умови, близькі до природних умов батьківщини перцю – Центральної Америки.
Сіяти перець варто за температури в теплиці понад +25°С, вологості від 60%, а бажано до 90%. При цьому має бути достатньо світла, а ґрунт має містити всі необхідні мікро- і макроелементи.
«Чим кращі умови, тим швидше сходить розсада. Наш особистий рекорд – 8 днів, але можна і краще. Сіяти на Водохреще не варто, достатньо 50-55 днів для якісної розсади перцю», – поділилася Катерина Олійник.
Читайте також: Вінницька мікрофермерка виграла гранти на теплицю