Овочі-Ягоди-Сад

Кров’яну попелиця на яблуні краще контролювати восени

Після збору врожаю та до листопаду кров’яна попелиця переселяється на зимівлю у корені дерев. У цей час проти шкідника можна застосувати більш агресивні інсектициди.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».

Спосіб осіннього подолання шкідника заснований на знанні його біології. Після збору врожаю та до листопаду кров’яна попелиця переселяється у корені дерев, де й зимує, аби наступної весни знову заселити крону. Якщо зима видасться м’якою, шкідник зимуватиме не лише у коренях, а й на надземній частині дерева — у такім разі він активізується вже напровесні й стрімко наростить популяцію у сезоні.

Тому, якщо восени кров’яна попелиця у яблуневому саду усе-таки присутня, там після збору плодів (орієнтовно з 1 жовтня), коли значна частина ентомофагів уже на зимівлі або не активна, можна застосувати дещо агресивніші, аніж під час вегетації, інсектициди. Ідеться лише про зареєстровані на плодовій культурі сполуки. Зокрема, можна застосовувати інсектицид на основі хлорпірифосу — після 1 жовтня для ентомофагів, які живуть у саду, ця сполука не буде такою фатальною.

Під час цього обробітку хлорпірифос вносять не на всій площі саду, а лише осередками — там, де багато кров’яної попелиці. Обприскування виконують удень, за температури, що не нижча ніж +16…+18 °C.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!