Овочі-Ягоди-Сад

Крапельне зрошення не тільки дає воду картоплі, але й охолоджує місцевість

Крапельне зрошення не тільки дає воду картоплі, але й охолоджує місцевість

Крапельне зрошення – найбільш економний спосіб поливу, не спричиняє стресів зміни вологості, дозволяє підживлювати рослину та боротися з хворобами. При цьому на формування органічної речовини іде тільки 0,2% від загальної кількості води, що використовується для поливу. Решта вологи, тобто 99,8%, використовується для охолодження рослин, тобто випаровується, підтримуючи мікроклімат місцевості.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Ефективність крапельного зрошення в рази більша порівняно з іншими видами поливу, – розповів Денис Стаценко, директор «Поліської картопляної компанії», що в Семенівському районі на Чернігівщині. – Ця технологія значно знижує витрати води, водночас вона стимулює ріст рослин, забезпечуючи оптимальний уміст вологи в ґрунті, запобігає нерівномірному поливу з циклами «повеней і засух», які викликають відмирання кореневої системи».

Крім того, при використанні систему крапельного зрошення,фермер має можливість підживлювати рослини з краплею протягом вегетативного періоду та вносити безпосередньо під корінь препарати для боротьби з хворобами. 

«Наприклад, це найбільш ефективний спосіб боротьби з ризоктоніозом, – уточнив Денис Стаценко. – Підживлення через краплю поки не робимо, бо це хоч і ефективний, але складний процес. А взагалі полив, особливо крапельний, це гарний елемент колообігу води в природі, бо в рослини на формування органічної речовини іде тільки 0,2% від загальної кількості води, що використовується для поливу. Решта вологи, тобто 99,8%, використовується для охолодження рослин, тобто випаровується, підтримуючи мікроклімат місцевості». 

Якщо раніше«Поліська картопляна компанія» саджалкою під час посадки формувала чотири гребені, то зараз робить гряду на два рядки, посередині якої розташовує крапельну стрічку. Тобто між тими рядками вже немає міжряддя, через яке найбільше пересихав ґрунт, а вода йде під корінь рослини й не підмиває стебла. 

Читайте також: Картоплярам компенсуватимуть до 50% вартості насіння, обладнання та сховищ