Овочі-Ягоди-Сад

Контурне обрізування неефективне без ручного доопрацювання

Контурне обрізування неефективне без ручного доопрацювання

Контурне обрізування саду проводиться швидко, залишає після себе оптимально освітлені крони, а дерева плодоносять рівномірніше з меншою періодичністю. Проте воно потребу доробки вручну.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Щоправда, контурне обрізування неефективне без ручного доопрацювання, де люди прибирають роздвоєння у вигляді «вилочок», звисаючі й вертикальні ростові пагони, залишаючи сучки заміщення, – сказав Юрій Овчар, агроном садівничого господарства «Аграна Фрут Лука» на Вінничині.

Підприємство також застосовує зелені операції після контурного обрізування. Намагаються це робити на молодших садах, тому що на старих стовбур міцніший і гілки старші, відповідно, люди менше впливають на крону. 

«Основні проблеми у людей, що здійснюють обрізування, виникають із пагонами, які мають служити для нарощування маси, оскільки вони їх не завжди бачать, – додав агроном. – Тому контурне обрізування дуже сильно допомагає».
Він пояснив, що верхній ярус контурним обріжчиком не обрізають, бо високі стовпи під  протиградову сітку заважають машині.  Є системи з відкидною секцією, але господарство таких не має.

Читайте також: Пневмосекатори ефективні на верхніх ярусах, – фермер