Картоплю захищали від попелиць деревієм і волошками
Деревій та волошки, що вирощуються смугами між рядами картоплі, слугують домівкою для природних ворогів попелиці – переносника хвороб культурних рослин, і можуть допомогти органічному захисту. Група шотландських консультантів випробувала метод висаджування рослин-компаньйонів для картоплі.
Про це повідомляє Farmers weekly.
В Шотландії вірус Y, штаму N (PVYn), викликає значні прямі втрати врожаю, появу плям на бульбах і розтріскування, його переносником є персиково-картопляна попелиця (Myzus persicae).
Група вчених під керівництвом Еріка Андерсона визначила, що ділянки польових квітів між рядами картоплі залучають природних ворогів попелиць, а саме дзюрчалок, золотоочок і сонечок.
Учені випробували техніку вирощування сумішей диких квітів на поворотних смугах, або смугами по 3 метри на кожну ширину технологічної колії, або на будь-яку іншу ширину технологічної колії. Вийшли квіткові коридори для розведення монокультури.
Визначили, що такі види, як волошка, вика і деревій, як хороші будинки для розведення ворогів попелиці, і ці польові квіти мають на невелику висоту, що відповідає посівам картоплі. Найбільш активно в смугах розплодилися дзюрчалки, але й золотоочки з сонечками також показали різке зростання чисельності.На думку Еріка Андерсона, існує потенціал для комплексної боротьби з шкідниками з використанням як традиційних, так і альтернативних інструментів.
Читайте також: Вирощування в смугах приваблює комах, що борються зі шкідниками