Овочі-Ягоди-Сад

Картопля з «пробудженими» генами успішно протистоїть фітофторозу

Картопля з «пробудженими» генами успішно протистоїть фітофторозу

Модифікація нефункціональних генів культурної картоплі за технологією CRISPR/Cas дозволяє відредагованим рослинам успішно протистояти фітофторозу й різко скоротити використання пестицидів для захисту.

Про це повідомляють у Вагенінгензькому університеті (WUR) (Нідерланди).

Дослідник WUR Даніель Моньїно-Лопес зробив прорив у боротьбі з фітофторозом. За допомогою технології редагування генів CRISPR/Cas він зробив рослини картоплі стійкими до фітофторозу, викликаного Phytophthora infestans. Він зробив це без вставки чужорідної ДНК у геном картоплі.

Моньїно-Лопес захистив свою докторську дисертацію 14 квітня в Wageningen University & Research (WUR). Його дослідження фінансувалося Нідерландською дослідницькою радою (NWO) і міністерством інфраструктури та навколишнього середовища Нідерландів.

«Моньїно-Лопес використав технологію редагування генів CRISPR/Cas, щоб модифікувати нефункціональні гени стійкості сортів картоплі, сприйнятливих до фітофторозу, у варіанти генів, які зустрічаються в диких видах картоплі, стійких до Phytophthora infestans. Такі відредаговані рослини дозволяють різко скоротити використання пестицидів для боротьби з хворобою фітофторозу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  Вчені редагують гени картоплі, щоб збільшити врожайність та посухостійкість