Овочі-Ягоди-Сад

Імпорт турецьких фруктів і овочів до України зріс на 20%

Імпорт турецьких фруктів і овочів до України зріс на 20%

Україна посідає 4 місце серед імпортерів турецької плодоовочевої продукції після Німеччини, Румунії та росії. На відміну від останньої, експорт до якої за півроку скоротився на 3%, постачання до України за цей час зросло на 20%.

Про це повідомляє агентство «Анадолу».

Основним імпортером свіжих овочів та фруктів із Туреччини продовжує залишатися росія. До ТОП-5 у першій половині року також увійшли відповідно Румунія, Німеччина та Україна.

У січні-червні експорт свіжих овочів та фруктів із Туреччини до росії скоротився майже на 3% – з $471 млн 892 тис. до $456 млн 133 тис. 

Експорт свіжих овочів та фруктів турецького виробництва в Україну, навпаки, зріс на 20 %- з $84 млн 368 тис. до $101 млн 471 тис. Україна зберегла четверте місце у вищезгаданому списку.

Експорт свіжих овочів та фруктів з Туреччини до Румунії (друге місце у списку) у першій половині року становив $126 млн 825 тис., а у ФРН – $124 млн 760 тис. (третє місце у списку).

За даними Асоціації експортерів свіжих овочів та фруктів Егейського регіону, експорт зазначеної продукції з Туреччини в січні-червні скоротився на 1% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $1 млрд 459 млн 656 тис.

Як повідомив голова Спілки експортерів свіжих фруктів та овочів Егейського регіону Туреччини Хайреттін Учак, 2022 рік буде важким для сектору свіжих фруктів та овочів через низьку врожайність, пізнє дозрівання деяких фруктів та війни.

Читайте також: Україна збільшила імпорт цибулі з Нідерландів