Овочі-Ягоди-Сад

Імпорт картоплі у І кварталі зріс у 12 разів – переважно за рахунок поставок з Білорусі та Росії

Протягом січня-березня Україна імпортувала 120,369 тис. тонн картоплі на суму $21,621 млн, що більш ніж у 12 разів перевищує аналогічний показник минулого року ($1,77 млн).

Про це свідчать дані Державної митної служби.

Такий приріст імпорту картоплі відбувся переважно за рахунок Білорусі: тут за І квартал 2020 року Україна закупила цієї продукції на суму $13,96 млн, тоді як за аналогічний період минулого року – всього на $0,34 млн. Таким чином ця країна посідає перше місце за обсягами поставок картоплі в Україну з часткою 65%.

На другому місці опинилася Росія з часткою 20,8%. Сума витрат на закупівлю картоплі в цій країні у І кварталі 2020 року зросла на $4,5 млн, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Третю позицію за обсягами поставок картоплі в Україну зайняли Нідерланди з часткою 6,3%. З цієї країни картоплі було імпортовано на суму $1,36 млн.    

При цьому в Українській асоціації виробників картоплі заявляють, що Україні вистачить якісної картоплі для задоволення потреб внутрішнього ринку. А неконтрольований імпорт цієї продукції потрібно припинити. При цьому росту цін на картоплю не буде, зазначають в асоціації.

За словами директора ТОВ «Агріко Україна» Миколи Гордійчука, заборона на поставку картоплі з Білорусі та Росії може призвести до жорсткої реакції з боку цих країн. Вони значно оперативніше закриють свої ринки для нашої ранньої картоплі, що призведе до обвалу цін на незахищеному внутрішньому ринку України.

«Ми маємо запровадити для цих держав дзеркальні заходи – дозвіл на ввезення в Україну картоплі, що вирощена на ділянках, вільних від карантинних організмів. Так, як вчинив ЄАЕС до України 2017 року, чим фактично зробив неможливим експорт української картоплі на свою територію. Зволікати не можна», – переконаний він.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!