Овочі-Ягоди-Сад

«Імпак» прагне створити український сорт-лідер волоського горіху

«Імпак» прагне створити український сорт-лідер волоського горіху

Приватне підприємство «Імпак» (Андрушівка Житомирської області) має довгострокові плани щодо добору місцевих форм волоського горіха – з тим, щоб на їх основі створити високоефективні сорти, врожайні, з високою якістю плодів та стійкістю до кліматичних стресів. Форми відбирають поблизу, у селах Андрушівського району.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».

«Саджанці для саду волоського горіха варто брати в зоні 300 км, – зазначив директор підприємства Сергій Маліновський. – Вони будуть краще адаптовані до ваших умов. У Андрушівці багато місцевих горіхів мають гідний вигляд навіть на фоні такого визнаного американського сорту, як Чандлер. Ще мине трохи часу, і ми знайдемо свій український сорт-лідер».

Для виготовлення підщепних сіянців і надалі використовуватимуть місцевий насіннєвий матеріал. Особливі надії «Імпак» покладає на початок плодоношення власного товарного саду волоського горіху, щоб виділити й апробувати у ньому дерева з потрібними для насіннєвих підщеп якостями.

У господарстві переконані: сортові саджанці горіха, щеплені на сіянцях із Андрушівського району, матимуть адаптовану до морозних зим і нестабільного зволоження кореневу систему й добре почуватимуться у всіх регіонах України, де клімат є лагіднішим.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!