Овочі-Ягоди-Сад

Хвостові гнилі буряків виникають у ослаблених рослин

Хвостова гниль кореня столових буряків, або гомоз, викликається комплексом бактерій а також деякими видами дріжджових грибів після задухи коренів.

Про це пише журнал «Плантатор».

Найчастіше згомоз устрічається в Чернігівській, Полтавській областях, а також на зрошуваних землях.

Хвороба проявляється в умовах поганої аерації ґрунту, тому зустрічається на важких, запливаючих ґрунтах, у низинних місцях і солонцюватих блюдцях, де утворюється кірка після рясних дощів або надмірних поливів.

У таких випадках відбувається задуха коренеплодів, у результаті чого рослини стають сильно ослабленими, заражаються бактеріями і дріжджами.

Розвитку хвороби сприяють високі температури, мілка оранка, внесення надмірних доз азотних добрив, пошкодження ґрунтовими шкідниками, а також ґрунтообробними знаряддями.

Навіть за слабкого ураження рослини сильно відстають у рості, знижується інтенсивність листоутворення, зменшується в 1,5 раза вага коренеплоду. Бактерії проникають у корінь і поширюються судинно-волокнистими пучками.

Загнила тканина стає світло-жовтою, слизовою, піниться і має запах браги. Уражені коренеплоди продовжують гнити під час зберігання, посилюючи розвиток кагатної гнилі.

Профілактика хвороби полягає в обробці насіння дезінфікуючими засобами, а також передбачає знищення хворих коренеплодів і рослинних решток, вапнування ґрунту. Важливим елементом є боротьба з бур’янами і ґрунтовими шкідниками, попередження пошкодження кореневої системи під час міжрядних обробітків. У профілактичних і лікувальних цілях використовують препарати Фундазол, Фітолавін, Чемпіон.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!