Овочі-Ягоди-Сад

Херсонські фермери отримали врожай до 120 т/га цибулі

Херсонські фермери отримали врожай до 120 т/га цибулі

Господарства, які на півдні Херсонщини ведуть інтенсивне високоточне виробництво, мають високі врожаї навіть за несприятливих погодних умов цього року –  до 120 т/га цибулі, що удвічі більше середнього в регіоні.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Безперечно, для овочівників цей рік був не найкращим, – розповів фермер-одноосібник Сергій Іванов з селища Каланчак Херсонської області. – Початок вегетативного сезону був непоганим, після посіву дружно зійшли сходи, а потім пішли проливні дощі, частину сходів змило й довелося підсівати. Деяким аграріям, які пізно посіяли цибулю, довелося її пересівати наново, бо насіння повністю вимило. Через дощову прохолодну погоду ріст цибулі затримався, рослини почали хворіти на гнилі, знадобилися додаткові обробки фунгіцидами. А це все додаткові витрати, які вплинули на собівартість продукції».

Урожайність цибулі цього року була посередньою: 50–60 т/га. 

«І хоча в листопаді-грудні на цибулю була непогана закупівельна ціна – 9 грн/кг, через низький урожай та додаткові втрати дохід ми отримали невеликий, – сказав Сергій Іванов. – Утім, бачимо, що господарства, які ведуть інтенсивне високоточне виробництво, мають вищі врожаї навіть за несприятливих погодних умов. У нашому регіоні деякі з них отримали у 2021 році з гектара 120 тонн цибулі. Тож є на кого рівнятися».

Читайте також: Спеціаліст детально розповів про норми поливу цибулі