Овочі-Ягоди-Сад

Груша встановила рекорд по цінах в Україні

Груша встановила рекорд по цінах в Україні

Ціни на груші нового врожаю тримаються на дуже високих показниках, незважаючи на те, що сезон продажу цих фруктів у розпалі.

9 липня на ОРСП «Шувар» (Львів) груші нового врожаю пропонують за ціною 8-10 грн./кг. Це на 5-10% вище від ціни минулого року, коли був встановлений попередній ціновий рекорд, повідомляє Інформаційно-аналітичний центр «Шувар».

«За першу половину серпня на нашому ринку було реалізовано на 30% груш менше, ніж у той самий період минулого року. Це, перш за все, пов’язано з тим, що збирання груш цього року почалось з невеликим запізненням через погодні особливості», – зазначила Віта Ходновська, категорійний менеджер ОРСП «Шувар».

У Херсонській області на ринку «Нежданий» ціни на груші становлять 9-11 грн./кг, а на ринку «Столичний» у Києві ціни формуються в діапазоні 9-12 грн./кг. Це приблизно відповідає показникам минулого року, тобто ціни залишаються одними з найвищих за останні п’ять-шість років.

За прогнозами експертів, мінімального рівня ціни на груші досягнуть наприкінці серпня – початку вересня. При цьому ціна у розпал сезону може бути трохи нижчою, ніж у 2015 році.

«Цього року українські фермери планують зібрати досить непоганий врожай груш, тому наприкінці серпня ціни на продукцію можуть трохи просісти до рівня минулого року, ‒ підкреслила Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. ‒ Присутність відносно дешевих яблук, слив та винограду буде забезпечувати додатковий тиск на ціни».

Проте у другій половині сезону ціни на груші можуть помітно зрости, зауважила експерт, бо вже з початку зими на вітчизняний ринок починає впливати імпорт.

За прогнозами Всесвітньої асоціації виробників яблук та груш (WAPA), цього року урожай груш в ЄС помітно знизиться, а ціни, відповідно, зростуть. Україна поставками з Європи компенсує майже 80% всієї внутрішньої потреби в імпорті груш, підкреслила Тетяна Гетьман.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!