Овочі-Ягоди-Сад

Горіхові сади вирощують за 4 технологіями

При виборі технології для вирощування грецького горіха враховують природну родючість ґрунту, сорти та техніку в господарстві. 

Про це повідомляє «Агробізнес сьогодні»

Видання зазначає, що виділяють 4 технології вирощування:

Традиційна: за використання цієї технології проводять посадку сильнорослих саджанців. Висота дерев у зрілому віці не перевищує 8 м. Схема посадки може бути 14х14 або 10х10 м.

Напівінтенсивна: схема посадки від 14х7 до 8×4 м. Коли сад досягає віку 25 років, деяку частину дерев зрізають, щоб зменшити щільність вдвічі. Також виконують операції із формування крони. 

Інтенсивна: у разі використання інтенсивної технології саджають середньорослі дерева за схемою 8×4 або 6×6 м. Вона поширена в південних країнах і потребує інтенсивної підгодівлі саду, постійного проведення поливу та обробки грунту гербіцидом. Для отримання необхідної кількості світла ряди розміщують із півночі на південь.

Суперiнтенсивна: вона передбачена для вирощування карликового волоського горіха. Схема посадки не повинна перевищувати 6х3 м. За такої технології тільки на 6-й рік збирають урожай.

Горіхи з верхівковим типом плодоношення (це практично всі сорти української та молдовської селекції, і французький сорт Франкет), саджають за загальноприйнятою схемою 10х10 м або 12х12 м.

Латеральні сорти горіха дають швидше плодоношення, і врожай у них більший за звичайні приблизно в 1,5–1,7 разів. Вони не такі сильнорослі, тому можна інтенсифікувати площі живлення. Варто пам’ятати, що французькі сорти волоських горіхів здебільшого напівлатеральні або латеральні.

У міжряддях можна посадити овочі, бобові, смородину, аґрус, навіть сливу та вишню. Але треба мати на увазі, що для горіха потрібна одна обробка, а для овочів — інша.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!