Овочі-Ягоди-Сад

Горіх Зібольда саджають уздовж автошляхів

Горіх Зібольда саджають уздовж автошляхів

Дерева горіха Зібольда очищають повітря від випарів бензину, ацетилену. Тому його дерева доцільно висаджувати для очищення повітря у населених пунктах, вздовж автошляхів.

Про це пише кандидат сільськогосподарських наук Олександр Яхимович у статті в журналі «Садівництво по-українськи».   

Автор зазначає, що горіх Зібольда, або айлантолистий, виростає заввишки 15–20 м і діаметром стовбура до 80 см. У природних умовах зростає поодиноко або невеликими групами у гірських районах зони широколистяних лісів, у долинах річок та зріджених насадженнях Японії, на Далекому Сході (у південній частині о. Сахалін, Курильських островах). Вид був внесений до Червоної книги СРСР.

Алея горіха Зібольда у Вінниці

«Дерева використовують для створення лісових насаджень, в озелененні. Як і інші види горіхів роду Juglans, дерева горіха Зібольда очищають повітря від випарів бензину, ацетилену. Тому його дерева доцільно висаджувати для очищення повітря у населених пунктах, вздовж автошляхів. Найкраще адсорбують із повітря шкідливі випари листки горіха Зібольда», – підкреслює Олександр Яхимович.

Він додає, що горіх Зібольда використовують у лісовому господарстві. У цієї швидкорослої деревної породи міцна і легка деревина, яка має великий попит у меблевій промисловості. 

Рослина світлолюбна, відносно посухостійка. Полюбляє родючі, добре зволожені глибокі ґрунти. В Україні успішно інтродукована у Лісостепу та на Поліссі. У Степу потребує поливу. Зимостійкість досить висока, на рівні найбільш зимостійких форм волоського горіха. У знижених місцях страждає від пізніх весняних приморозків.

Читайте також: Серцеподібний горіх: декоративний і урожайний