Овочі-Ягоди-Сад

Голозерний гарбуз потребує більше тепла, ніж десертні гарбузи

Для нормального проростання насіння голозерного гарбуза ґрунт має бути прогрітим до 14–16 °С.
Про це в коментарі AgroTimes розповіли фермери Тетяна та Сергій Буглаки із села Количівка на Чернігівщині (ФГ «Сонячна земля»).

«Голозерний гарбуз – більш теплолюбна культура, ніж звичайні гарбузи, для нормального проростання його насіння ґрунт має бути прогрітим до 14–16 °С, –– пояснила Тетяна Буглак. –– Це й не дивно, адже в насіння немає захисного покриву. Висів голозерних гарбузів поводимо в травні, зазвичай 7–10 числа. У 2020 році друга половина весни була холодною, тож гарбузи посіяли тільки 15-го травня».

Фермерка уточнила, що під час висаджування голозерних гарбузів сівалкою насіння вони заздалегідь не замочують, бо намочене псується. Хоча раніше, коли вони експериментували й вирощували його на городі, а садили вручну, то перед висаджуваннямм попередньо замочували на 3–4 години з додаванням стимулятора росту.

Гарбузи у ФГ «Сонячна земля» висівають рядами, відстань між ними 70 см. На 1 погонний метр висівають 4–5 насінин. Глибина загортання –– 3–4 см.

Тетяна Буглак також зауважила, що голозерні гарбузи люблять сонячні, захищені від вітру місця, оптимальний для них ґрунт — легкосуглинковий чорнозем із pH 6,0–7,0.

«Під час планування посадок важливо врахувати, що голозерний гарбуз не можна розташовувати поруч із посадками звичайного гарбуза, інакше не уникнути перезапилення, –– додала вона. –– У результаті на наступний рік у гарбуза, вирощеного з насіння перезапиленої рослини, насінини матимуть тверду оболонку».

Читайте також: Площі під гарбузами щороку збільшуються