ГМО-баклажани обробляють від шкідників удвічі рідше
При вирощуванні стійких до шкідників генетично модифікованих баклажанів, бангладеські фермери на 51% зменшили кількість обробок пестицидами.
Про це повідомляє HortiDaily.
Дослідження, підготовлене Агентством США з міжнародного розвитку, Інститутом досліджень міжнародної продовольчої політики (IFPRI) за підтримки Бангладеського сільськогосподарського науково-дослідного інституту (BARI) та Корнельського університету зафіксувало 39-відсоткове зменшення загальної кількості використаних пестицидів та 51-відсоткове зменшення кількості пестицидних обробок.
Традиційно вирощений баклажан — одна з найбільш сильно обприскуваних культур Південної Азії. Історично склалося, що виробники проводили обприскування на цій культурі аж 84 рази за вегетаційний період. Це спонукало науковців BARI розробити стійкий до шкідників сорт як альтернативу використанню інсектицидів.
Хоча в попередньому дослідженні було встановлено, що генномодифікований баклажан майже повністю захищений від найнебезпечнішого шкідника культури в цьому регіоні – Leucinodes orbonalis — комахи з родини вонівок-трав’янок, фермери досі використовують пестициди для боротьби з іншими шкідливими комахами.Дослідження також показало, що ГМ-баклажан хоч і був розроблений для протидії Leucinodes orbonalis, він також стійкий і до пошкоджень іншими шкідниками.
Додати коментар