Овочі-Ягоди-Сад

Гірська лохинова плантація показала три великі переваги

Гірська лохинова плантація показала три великі переваги

За три роки вирощування власники 12-гектарної гірської плантації органічної лохини «Органічний сад», що в селі Верхня Стинава Львівської області нарахували три значні переваги такого розташування. Ділянка на північно-східному схилі прогрівається пізніше, через це рослини менше стресують від перепадів температури, завдяки схилу холодне повітря скочується вниз,що дуже актуально у випадку приморозків, також вниз йде зайва волога рясних опадів. А пізніше достигання лохини дає можливість продавати її дорожче.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Завдяки мікроклімату, який створюють гори, лохинові поля уникають приморозків — як весняних, так і осінніх. Холодне повітря ніби стікає з гір долу. Коли цієї весни у долині, де теж є лохинові посадки, фіксували проблемні –4°С, у Верхній Стинаві рослини перебували за комфортних 3°С», – йдеться у публікації.

Другою перевагою називають схил. Нахил унеможливлює підмокання, чого, як і пересихання, дуже не любить коріння лохини. Самі ряди за рясних дощів від надлишку вологи захищає агротканина, міжряддя — природний дерен, який, нарізуючи ряди, не чіпали. Він зберігає біоценоз і структуру ґрунту, стримує розмивання після танення снігу та рясних опадів. А їх, до речі, вистачає. Ще жодного разу в агронома господарства не було потреби увімкнути крапельну систему для поливу, вмикали її лише для фертигації. 

«Поля «Органічного саду» розташовані на північно-східному схилі, який прогрівається поступово, – йдеться про третю перевагу. – Тоді як у долині весняні температури стрибають, то прискорюючи, то загальмовуючи розвиток, від чого рослинам завдається стресу, тут неквапливе прогрівання повітря, рослин і ґрунту створює умови для поступового пробудження й рівномірної вегетації всіх частин рослини. Затримка в цвітінні й зав’язі, яка, на перший погляд, може здатися недоліком, насправді є великим плюсом — урожай пізніх сортів достигає на два тижні пізніше й збирається, коли в інших він вже повністю розпроданий. Цього сезону ягоди середньопізнього сорту Чендлер завершили збирати 2 жовтня, пізнього сорту Еліот — 10 жовтня. Гуртовики останню лохину забрали по 260 грн/кг».

Читайте також: Туристи врятували ягоди лохини на високогірній плантації