Овочі-Ягоди-Сад

Фундук на ведмежому горісі потребує особливого догляду

Фундук на ведмежому горісі потребує особливого догляду

Механічне перенесення наявних форм крони й системи обрізування без досліджень із традиційного садівництва, де сорто-підщепні комбінування менше контрастні за класифікацією дерев, може не виправдати сподівання на прогресивність технології вирощування фундука на ведмежому горісі.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Прикладом може слугувати хорватський досвід вирощування фундука на ведмежій ліщині, який, на нашу думку, є новітнім і заслуговує на визнання, але не дає вичерпної відповіді на питання поведінки сорто-підщепної комбінації в умовах саду», – пишуть вчені Микола Матвієнко, Микола Мублик та Юлія Ходаківська з Інституту садівництва НААН України. 

Цю підщепу використано у традиційному плані як для деревовидних порід (без штамба), а основні промислові сорти фундука представлені кущем. Штамбова ж технологія передбачає кущо-дерево, поведінка якого в онтогенезі відрізняється від поведінки дерева. 

«З огляду на це, вважаємо, що такі насадження потребують значних витрат кваліфікованої ручної праці для формування плодової стіни з V-подібного кордону з високою і тривалою продуктивністю і підтримання збалансованого співвідношення процесів росту і розвитку між кущем (фундук) і монументальним деревом (фундук ведмежий)», – зауважують дослідники.

Читайте також: Сад фундука на ведмежому горісі може плодоносити до 100 років