Овочі-Ягоди-Сад

Фундук на ведмежому горісі плодоносить на другий рік

Фундук на ведмежому горісі плодоносить на другий рік

На відміну від відсадкових саджанців ліщини, які починають  плодоносити на третій-п’ятий рік, фундук, щеплений на ведмежому горісі вступає у плодоношення на другий рік.

Про це пишуть в журналі «Садівництво по-українськи» Микола Матвієнко, Микола Мублик та Юлія Ходаківська,  вчені з Інституту садівництва НААН України. 

«Фундук на деревовидній підщепі відзначається високою скороплідністю і продуктивністю. Закладання жіночих і чоловічих квіток на саджанцях проходить у рік щеплення, тому вже дворічка починає плодоносити. Відсадкові саджанці ліщини вступають у пору плодоношення тільки на третій-п’ятий рік, тобто це сорто-підщепне комбінування є більш скороплідним», – зазначають дослідники. 

На їхню думку, істотно збільшити виробництво горіхів фундука в Україні можна впровадженням високопродуктивних вітчизняних сортів, нових енергозберігальних промислових технологій та просування культури у Північні регіони. Розв’язати цю проблему можливо з використанням у промисловому фундуківництві садивного матеріалу, щепленого на штамбі.

Читайте також: Вирощування фундука на ведмежому горісі енергоощадніше та екологічніше