Овочі-Ягоди-Сад

Формування UFO призначене для механізованого збирання черешні

Формування UFO призначене для механізованого збирання черешні

Система формування UFO забезпечує максимальний вихід плодів високої товарної якості й призначена для механізованого збирання плодів черешні. Найчастіше використовують її у закритих високих тунелях.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

У статті наголошується, що упродовж останніх років дедалі більшої популярності набуває система формування дерев черешні «плодова стіна» (Fruiting Wall) та її модифікація UFO (Upright Fruiting Offshoots), яка стала загальнонаціональним проєктом, замовником якого було Міністерство сільського господарства США, а виконавцями – Вашингтонський, Мічиганський, Орегонський та Каліфорнійський державні університети.

«Дерева формують у вигляді одно- або двоплечого кордону, подібного до тих, що застосовують за вирощування винограду або ківі, врожай зосереджується на сильних вертикальних гілках, – описує Олена Кищак, докторка сільськогосподарських наук, завідувачка селекційно-технологічного відділу Інститут садівництва НААН. – Міжряддя залишають 2,7−3,0 м, відстань у ряду залежно від сили росту підщеп: на сильнорослих — 1,8−2 м; середньорослих — 1,5−1,8 м та напівкарликових — 1,2−1,5 м. Для садіння використовують однорічні нерозгалужені саджанці завдовжки до 2 м, які висаджують під кутом 45˚. Бажано, щоб їхня верхівка була спрямована на південь. Щоб зберегти нахил саджанця під заданим кутом, його підв’язують у місці перетину найнижчого рівня дроту (50 см над рівнем ґрунту). Для стимуляції росту вертикальних пагонів через кожні 20 см проводять кербування бруньок на верхній частині саджанця, а всі бруньки, які розташовані з боку поверхні ґрунту, видаляють».

Вона додає, що протягом вегетації слідкують за рівномірним ростом пагонів, вкорочуючи занадто сильні на 5 см від їх основи. Якщо довжина дерева перевищує задану відстань між рослинами, його верхівка повинна закінчуватися вертикальним пагоном над місцем наступного дерева.

Читайте також:Черешні з малогабаритною кроною нижчі, ніж інші