Формування черешні: коли не варто вкорочувати провідник

На третій рік після садіння черешні, якщо приріст не надто інтенсивний, центральний провідник не вкорочують. Це дає змогу уникнути зайвого загущення й отримати врівноважену крону.
Про це повідомляє докторка сільськогосподарських наук Олена Кіщак, завідувачка селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН, у статті для журналу «Садівництво по-українськи».
«Якщо довжина стовбура не перевищує 70–80 см, його також залишають невкороченим. Це сприяє закладанню більшої кількості бічних гілок помірної довжини», — пояснює вона.
За системи формування «струнке веретено» у другий рік після садіння бічні гілки в нижній частині крони зазвичай не вкорочують, щоб не стимулювати надмірний ріст.
«Занадто довгі пагони подовження провідника щороку навесні вкорочують, щоб отримати гілки чергових ярусів і уникнути сильного оголення середини крони. Якщо пагони не були вчасно відхилені й мають гострі кути відходження від провідника — їх краще видалити», — додає науковиця.
На третій рік дерево вступає у плодоношення, інтенсивність росту знижується, тому основна увага — формуванню збалансованої крони: видаляють сильні бічні гілки, що спрямовані всередину або порушують симетрію.
Читайте також: Веретеноподібні черешні формують у два етапи: у травні та серпні