Овочі-Ягоди-Сад

Фітофтора найчастіше вражала суниці під агроволокном

Фітофтора найчастіше вражала суниці під агроволокном

Холодна весна та накривання-розкривання суниці агроволокном створювало стреси рослин, на яких розвивалася фітофторозна гниль.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій повідомила, що цього сезону на ранніх сортах спостерігалося нетипове ураження фітофторозною гниллю, навіть на тих, на яких до цього часу взагалі не зустрічалося проявів такої хвороби.

Фітофторозна гниль – хвороба, що супроводжується масовим ураженням ягід. Часто локалізується в зоні черешка, і тільки після його відривання можна побачити гниль, яка знаходиться всередині й має неприємний запах. Ягоди при цьому стають водянистими, непридатними до вживання.

«Фітофторозну гниль часто виявляють на ділянках, призначених для пришвидшеного достигання врожаю, – пояснила спеціалістка. – За умов нормальної весни виробники, щоб покращити врожай, накривають агроволокном ранні сорти, потім можуть зняти його на день, деколи ще й вночі залишити незакритим, потім знову закрити, знову зняти. А рослини при цьому зазнають стресу через перепад температур і часто опиняються весною в холодних умовах. У таких випадках розвивається фітофторозна гниль. Цього року хвороба отримала сприятливі для розвитку природні умови. Методів запобігання фітофторозній гнилі є кілька: накривання ранніх сортів в умовах холодної весни агроволокном невеликої щільності або страхові превентивні обробки фунгіцидами».

Читайте також: Консультантка порадила, як боротися з сірою гниллю на полуницях