ФГ «Сади Полтавщини» поділилось успішним досвідом викорчовування старих садів
У господарстві «Сади Полтавщини» розповіли про економічно вигідний і швидкий спосіб викорчовування старих садів і обробіток занедбаних ділянок.
Про це під час Міжнародного практичного форуму «Інтенсивний сад» розповів засновник господарства «Сади Полтавщини» Роман Цінченко.
Спочатку дерева спилювали на висоті крони, залишаючи метр стовбура над землею. Потім брали простий гусеничний трактор з відвалом і корчували залишки дерев.
«За 1-2 заходи трактор спокійно викорчовує корінь і відкидає його в сторону. За зміну агрегат обробляв близько 2-2,5 га. Потім пеньки ми згортали в кучі, засипали в яму глибиною 3-4 м і спалювали за підтримки потрібної температури. Той самий трактор проходився знову по ділянці, зачищаючи та вирівнюючи її. У випадках, коли коренева система дерев була надто потужна і трактор не міг впоратися, використовували гусеничний екскаватор, що ковшем підривав і витягував корені за один раз. Далі працювали за тією ж технологією й переходили до обробітку ґрунту», – розповідає Роман Цінченко.
Для цього у місцевому лісництві взяли великий вантажний однокорпусний плуг з передплужником і ножем для розрізання коренів. За день орали не більше гектару поля з глибиною обробітку близько 70 см.
«Звісно, з цим плугом на ділянці були великі брили землі, що спричиняло незручності, але саме таким чином на поверхню додатково витягується все коріння з ґрунтовими шкідниками, значний шар землі розпушується, насичується киснем і водою, зокрема, талою, що є найкориснішою. А традиційні знаряддя не забезпечують такої глибини обробітку», – зауважує засновник господарства.
Потім ділянку дискували 2-3 рази, перетворюючи її у звичайний садівничий об’єкт. Далі культивували, фрезували, висівали сидерати. За великої кількості ґрунтових шкідників додатково застосовували інсектициди, в тому числі й біологічні.
«Так, у приведенні ділянок до придатного стану для посадки нашого органічного малинника, ми витратили від 20 до максимум 40 тис. грн./га», – відзначає Роман Цінченко.
Раніше ми повідомляли, гірську ділянку під лохину розкорчовували вручну.