Овочі-Ягоди-Сад

ФГ «Пан Білан» вирощує 22 види салатів одночасно

Ще 20 років тому про вирощування цієї культури в промислових масштабах на українських полях і мови не було. А зараз ФГ «Пан Білан», що в Одеські області виробляє одночасно 22 види салатів одночасно. Керівник господарства – Віталій Білан впевнений, що прозиція салатів породила попит на них.

Про це він написав у колонці на AgroTimes.
«Усі ми пам’ятаємо часи, коли кучеряві листочки салату використовували для сервірування під час урочистих подій як підкладку в тарілку під інші страви, – зазначив Віталій Білан. – Або коли до грецького салату чи салату «Цезар» замість листя ромену нарізали пекінську капусту, бо тоді була обмежена пропозиція будь-якого листкового салату. Сьогодні маємо таке різноманіття видів і сортів найапетитнішого вигляду, що байдужим до них не залишається навіть той, хто ніколи не був фанатом зеленних культур. Пропозиція породила попит, змінила кулінарні звички. Як  низькокалорійний і вітамінний продукт салат увійшов до всіх меню зі здорового харчування».

Із 2006-го, як почали вирощувати салати, ФГ «Пан Білан» налагодило збут цієї продукції різними каналами: частина надходить у кафе й ресторани, частина потрапляє до регіональних супермаркетів, решту постачають до логістичних центрів переробників, які під торговельними марками «Фіно Верде», «Віта Верде» та «Ла Фречезза» випускають салатні мікси для маркетів усіх регіонів країни.

«Щоб знати, чого можна очікувати, відкладаємо з партії кілька рослин: подивитися, як вони поводитимуться, –– розповів про виробничі нюанси Віталій Білан. –– За певної температури й вологості наші салати витримують до тижня. В ідеалі від зрізування до прилавку має пройти до 24 годин. Ще 48 годин відводиться на продаж. В «Ашані», як правило, у перший день реалізується 80% товару, а в другий –– решта. Від зрізування до доставки в логістичні центри переробних підприємств, які розташовані під Києвом, проходить максимум півтори доби».

За словами Віталія Білана, наразі салатний сезон у розпалі. Для господарства він закінчується в жовтні, а вже з листопада починається планування наступного.

Читайте також: Салати вирощують дещо активніше, ніж у звичайний рік