Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Фермери встановили сушарку на 1 тонну лікарських трав

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Фермери встановили сушарку на 1 тонну лікарських трав

Родина Ганни Іщенко та Віталія Опанасюка з села Таврійське Запорізької області займається виробництвом трав’яних чаїв та лікувально-профілактичних зборів трав. Самі вирощують, збирають дикороси, закуповують сировину. Із встановленням професійної сушарки мають змогу за один раз висушувати до 1 тонни сировини. 

Про це повідомляє Український проект розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Потреби в сировині є, поки в загальній кількості близько 500 кг, в наступному сезоні буде значно більше», – розповіла Ганна Іщенко.

Надважливим є саме процес сушіння та подрібнення, причому для різних лікарських трав вони відрізняються.

Ганна Іщенко взяла участь у ґрантовій програмі UHBDP «Малі гендерні інноваційні гранти» та вже в кінці червня 2020 р. господарство встановило цех сушіння лікарських трав. Його також можна використовувати для сушіння овочів, фруктів, ягід, грибів та горіхів.

Сушильна камера забезпечує необхідну температуру сушіння за будь-яких погодних умов: сушіння відбувається за спеціально заданим температурним режимом та дає можливість отримувати на виході сировину із заданим рівнем вологості, що також є важливим якісним показником для подовження терміну придатності продукту.

«Сушильна камера вирішує одну з наших головних проблем – нестачу площі для сушіння, – сказала господарка. – Також за допомогою сушильної шафи ми можемо уникнути псування сировини в погану погоду, а в кінці сезону (восени) плануємо сушити ягоди та коріння.

Продукцію пакують і продають кінцевим споживачам, інтернетмагазинам, екомагазинам тощо. Попит росте. Тож з сушкою фермери зможуть збільшити реалізацію та ринки збуту.

Читайте також: Для фермерської продукції створили сайт-агрегатор

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: