Фермеру самому треба прорахувати параметри холодильника для фруктів, овочів та ягід, - експерт
Експерт зі зберігання Сергій Довбня вважає, що при виборі холодильника фермеру слід дослухатися спеціалістів з продажу обладнання, але й самому слід прорахувати параметри пікових навантажень обладнання і з цього обрати потужність обладнання.
Про це він пише у своїй колонці на AgroTimes.
«Багато виробників, які вирішили продавати свіжі ягоди, звертаються до фахівців холодильного обладнання: мовляв, очікую на такий-то врожай, порахуйте й намалюйте, яким має бути холодильне приміщення –– сам холодильник, плюс сховище для зберігання охолодженої продукції до моменту її відправлення покупцю», –– зазначає експерт.
На його думку, краще не покладатися цілком на таких фахівців, бо їхнє завдання –– продати обладнання, а не дбати про організацію зберігання, зручність переміщення й відвантаження продукції, заощадження коштів.
«До фахівців треба дослухатися, але виробник має й сам усе прораховувати, –– вважає Сергій Довбня. –– Почати треба з оцінки врожайності посадок. Далі для визначення потоків і піків навантаження треба розуміти, скільки доведеться охолодити щодня й щогодини. Маючи на увазі пікові навантаження, площа приміщень має розраховуватися на певну пропускну здатність».
Експерт зауважує, що немає універсального проєкту будівлі складу для роботи зі свіжою продукцією. Кожен виробник будує приміщення під свої потреби. Площа може бути будь-якою, проте економити на цьому не варто, як і будувати зайве, бо це витрати на будматеріали й електроенергію.
«Визначивши площу, зробивши ескіз і попередні прорахунки, які матеріали і в якій кількості знадобляться для будівництва, надсилайте запити всім постачальникам: сендвіч-панелей, холодильного обладнання, металу тощо та збирайте комерційні пропозиції. Прайси, які ви отримаєте, допоможуть скласти бюджет», –– радисть Сергій Довбня.
Читайте також:Фермер розповів про реальні витрати на плантації лохини
Додати коментар