Овочі-Ягоди-Сад

Фермери планують збільшити плантації під ремонтантною суницею садовою

Фермери планують збільшити плантації під ремонтантною суницею садовою

Зростає попит на посадковий матеріал суниці садової. Про це повідомило більшість продавців посадкового матеріалу, пише «Інфо-Шувар».

На думку експертів ринку, висока зацікавленість фермерів є цілком очікуваною, адже минулого року навіть на сировину для переробки ціни сягали рекордних показників у 27-32 грн/кг, на свіжому ринку вартість суниці перевищувала 35-40 грн/кг.

«Минулого року ми спостерігали багато незвичайних подій на ринку суниці садової, – зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. – Серед головних – суттєве зростання ціни на межі сезонів ранньої та пізньої ягоди, хоча раніше ціни і попит на початку сезону були вищими. Це було пов’язано з погодними катаклізмами: через холодну весну господарства Центральної та Західної України втратили значну частину врожаю середньої та пізньої суниці».

Втім, це, за її словами, не завадило Україні досить помітно збільшити експорт суниці садової, хоча вже в липні дефіцит свіжої та замороженої ягоди відчувався досить гостро. Все це обумовило відносно високі ціни на пізню ягоду і відповідно спровокувало підвищену зацікавленість до вирощування суниці в новому сезоні.

«Сьогодні планують розширювати плантації навіть ті, хто взагалі зарікся вирощувати суницю після падіння цін у 2013 році, – підкреслила Тетяна Гетьман. – Ставка, перш за все, на ремонтантні сорти, ринок яких є досить специфічним».

Експерти не очікують суттєвого падіння цін на ягоду вже наступного сезону. Ціни на червневі сорти суниці, навпаки, можуть бути вищими, тому що переробні підприємства увійдуть у новий сезон без перехідних запасів. Але фермери сьогодні здебільшого інвестують в насадження ремонтантної ягоди, яка в 2017 році була досить дорогою.

«Суниця садова – це не овочі, тут виробництво збільшується набагато повільніше, – зазначив управляючий партнер ТОВ «ФруТек» Олег Босий. – Наприклад, саджанці червневих сортів вступають у повне плодоношення лише на наступний рік посадки. До того ж урожай цього року на півдні вже під загрозою – через теплий грудень у деяких господарствах на плантаціях з’явились квіти, які можуть бути знищені морозами».

Тому в 2018 році просідання ціни можна буде спостерігати хіба що по ремонтантних сортах, резюмував експерт. «Завдяки високим цінам минулого року та відносно недорогому посадковому матеріалу їх зараз саджають набагато більше, ніж червневих, а в плодоношення вони вступають швидше, – зауважив Олег Босий. – Але тут вирішальне слово за експортерами –  попит на ремонтантну суницю в нас щороку збільшується саме в цих покупців».

AgroTimes 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!