Овочі - Ягоди - Сад

Фермери менш активно розширюють площі під інтенсивними садами

Поділитись:
Фермери менш активно розширюють площі під інтенсивними садами

В Україні суттєво сповільнилися темпи нарощування площ під інтенсивними плодовими насадженнями. Фермери більше зосереджені на пошуці нових ринків збуту, тому інвестують передусім у переробку та в передпродажну доробку продукції.

Про це повідомив заступник директора Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко на форумі «Плоди та ягоди-2017», пише «Інфо-Шувар».

Найбільш інтенсивно площі під інтенсивними садами в Україні зростали з 2010 до 2012 року, коли держава відшкодовувала виробникам частину інвестицій в закладання саду, підкреслив він.

«Останні чотири роки ми спостерігаємо суттєве зменшення темпів розширення нових насаджень. Це обумовлено не тільки відсутністю державної підтримки, а й обмеженою можливістю експорту через заборону в Росію», ‒ наголосив Олександр Ярещенко.

За даними експерта, в 2010 році в Україні було закладено близько 3,6 тис. га нових плодових насаджень, а вже у 2012 році цей показник збільшився до 4,7 тис. га. Проте у 2015 році було зафіксовано лише 2,8 тис. га нових насаджень.

Серед головних тенденцій розвитку плодово-ягідної галузі Олександр Ярещенко виокремив розвиток переробки, збільшення площ під нішевими культурами та органічними насадженнями.

Він також звернув увагу на інтенсивне імпортозаміщення, насамперед на ринку десертних яблук.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями