Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Фермер вирощує картоплю без плуга

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Польський фермер Станіслав Клекот з Лодзького воєводства на 6 га піщаних ґрунтів вирощує картоплю без використання оранки у двопільній сівозміні з пшеницею.

Про це повідомляє BezPługa.

Господарство фермера складається з 11 га орної землі, де він вирощує картоплю, капусту та пшеницю за ноутіл технологією.

«Ідея вирощування картоплі без плуга народилася у свідомості пана Станіслава 8 років тому. Як згадує фермер, оранка на легких ґрунтах була для нього «марною тратою часу» і лише висушувати ґрунт без потреби», — зазначає видання. 

Перші експерименти з вирощуванням без оранки були успішними і переконали пана Станіслава продовжувати вирощувати картоплю.

Після збирання пшениці та внесення гною поле культивують, а якщо багато соломи – навіть двічі. 

Потім фермер сіє сидерати — фацелію або люпин або їхню суміш. Навесні ці культури задисковують, потім розкидають добрива. Перед тим, як садити картоплю, пан Станіслав розпушує грунт ще раз розпушує або двічі культиватором на глибину до 25 cм.

Значна кількість рослинних залишків не заважає формувати гребені та доглядати за картоплею. За словами фермера, тиск хвороботворних мікробів у картоплі  без оранки ґрунту менше, ніж при традиційному вирощуванні.

Відмова від оранки значно скоротила витрати часу та палива. Урожайність картоплі вирощеної за ноутіл технологією на легкому ґрунті значно перевищує таку в традиційній системі вирощування. 

Пан Станіслав зауважив, що експерименти із відмовою від оранки на при вирощуванні картоплі на важких ґрунтах закінчилися невдачею.

Читайте також: На картоплі пестициди ефективніше працювали з рістрегуляторами

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!