Фермер розповів про норми поливу картоплі
Василь Левицький, директор ДП «Левона С», з селища Седнів Чернігівської області розповів, що для приблизного розуміння норм поливу можна орієнтуватися на транспіраційний коефіцієнт, який показує, скільки води має спожити рослина, щоб сформувати 1 г сухої речовини.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Наприклад, фермер хоче отримати врожай картоплі 50 т/га, у них — 20% сухих речовин, тобто 10 т/га. Транспіраційний коефіцієнт у картоплі – 440–550, тобто для формування 10 т/га сухої речовини потрібно приблизно 5 тис. м3/га води», – сказав фермер.
Для більш точного нормування він порадив користуватися вологоміром для вимірювання рівня вологи в ґрунті кондуктометричним методом.
«Він дуже точний, ми його перевіряли. Водночас прилад простий у роботі, портативний і доступний за ціною. Достатньо заглибити його датчики на 25–30 см, і він одразу покаже, наскільки зволожений ґрунт», – сказав Василь Левицький.
Але фермер зауважив, що універсальних рекомендацій поливу картоплі немає і не може бути, адже ґрунти різні, сорти – теж різні.
«Різні сорти картоплі мають різну листкову поверхню. Листкова поверхня, через яку відбувається транспірація, визначає потужність кореневої системи. Відповідно, кожен сорт має свої потреби у живленні й волозі. Скажімо, в сорту Гранада листковий апарат потужний, бадилля прикриває ґрунт, тож і волога з ґрунту випаровується менше.
А в сорту Ред леді бадилля менше, випаровування вологи з ґрунту – більше», – навів приклад Василь Левицький.
Читайте також:Урожайність картоплі на Чернігівщині потроїлася завдяки поливу