Фермер поділився секретами обрізування персика
Сергій Шевчук, власник ОСГ «Сад весни», що у Волинській області розповів про обрізування персика методом плодової ланки, добре знайомої виноградарям.
Про це він написав у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи».
«Щоб гарантовано отримати врожай, персик бажано обрізати в період «рожевого бутона», коли чітко видно, які з плодових бруньок зосталися живими», – зазначив садівник.
Він зауважив, що спочатку проводять прорідження: видаляють розгалуження, які загущують крону, — цим поліпшується освітлення всіх гілок. І лише після такого прорідження починають обрізування, яким нормуватимуть урожай.
«Для цього частину пагонів із квітковими бруньками обрізають на плодоношення — знімають 1/4–1/3 їх довжини, лишаючи по 6–8 бруньок, це відповідає 2–4 плодам. Решту пагонів, зокрема й ростові, обрізають коротко — на ріст, лишаючи їм 2–3 бруньки. Улітку під час вегетації на коротко обрізаному пагоні із двох бруньок розвиваються два пагони, один із них обрізують довго (знімають незначну частину) — на плодоношення, а другий — коротко, на заміщення. Наступного року пагін, що приніс плоди, видаляється, а пагін заміщення обрізують за описаним вище принципом. Пагони, які планують на заміщення, мають розташовуватися нижче від пагонів, призначених на плодоношення, — це запобігає зміщенню плодоношення на периферію крони. Таке обрізування дозволяє персику давати щорічні врожаї протягом тривалого часу», – описав Сергій Шевчук.
Читайте також: Волинський фермер розвінчав міфи про морозостійкість та недовговічність персика