Фахівці дали рекомендації із захисту ранньої картоплі від заморозків

Спеціалісти компанії «Агріко Україна», що постачає садивний матеріал картоплі, порадили використовувати агроволокно для накриття ґрунту одразу після ранньої посадки. А також навели ряд препаратів, які допоможуть відновити рослини після пошкоджень та стресів.
Про це написали на сторінці «Агріко Україна» у Фейсбук.
Зазначили, що, залежно від умов і можливостей, застосовують два види укриття:
- Безкаркасне укриття – агроволокно вільно вкладають на ґрунт, що дозволяє рослинам поступово його піднімати в процесі росту. Краї матеріалу засипають землею для захисту від поривів вітру. При підвищенні температури проводять провітрювання або зняття покриття.
- Каркасне укриття – встановлюють дугоподібні каркаси висотою 40-50 см із металевих прутів, які накривають агроволокном. Такий метод сприяє швидшому розвитку картоплі та продовжує її вегетацію, що забезпечує додатковий приріст врожаю до 4 т/га.
Картопля має здатність відростати після примерзання, але для швидшої регенерації необхідно:
- Внести контактний мідьвмісний фунгіцид;
- Провести два позакореневі підживлення (карбамід – 3 кг/га, сульфат магнію – 2 кг/га) з інтервалом 5-7 днів;
- Використовувати мікро- та макроелементи в комплексі з антистресантами.
У стресових умовах (заморозки, посуха, гербіцидний стрес) важливим є застосування амінокислот, які швидко засвоюються рослинами та сприяють їх відновленню. Серед рекомендованих антистресантів:
- Аміновіт Вігоріон (Фертчем);
- Басфоліар Авант Натур (Бінфілд);
- Фульвігрін Антистрес (Агротехносоюз);
- Паверфол (Терра Тарса);
- Аміно Ксеріон (Адама);
- Ізабіон (Сингента).
Також для підвищення толерантності до стресу рекомендується застосовувати YaraVita Biotrac (1-2 л/га), а для зниження негативних наслідків – YaraVita BioMaris (1-2 л/га), які містять біоактивні сполуки флоратанін та фукоїдан.
Читайте також: Найбільший український виробник почав висаджувати картоплю